O swoją sylwetkę dbają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Siłownie przeżywają oblężenie szczególnie wiosną i wczesnym latem, kiedy to wiele osób pragnie wysmuklić swoją figurę i zmniejszyć obwód talii.

Z biegiem czasu pojawiają się też różnorodne diety. Zazwyczaj są one autorstwa wielu znanych trenerów personalnych bądź dietetyków. Wiele z nich ma na celu jedynie zrzucenie zbędnych kilogramów, jednak niektóre mają również leczniczy wpływ na organizm.

Jedną z takich diet jest dieta doktor Dąbrowskiej. W dużej mierze opiera się ona na spożywaniu posiłków na bazie owoców i warzyw. W większości powinny być one spożywane w postaci surowej, gdyż wtedy dostarczają największe ilość błonnika pokarmowego i są bardzo bogate w witaminy i wartości odżywcze.

Wychodzenie z postu Dąbrowskiej

Ostatnim etapem diety jest wychodzenie z postu Dąbrowskiej. Nie można z dnia na dzień wrócić do poprzednich nawyków żywieniowych, gdyż skutkuje to złym samopoczuciem i efektem jojo.

Wychodzenie z diety Dąbrowskiej jest dokładnie opisane w autorskiej książce oraz na wielu forach i portalach internetowych. Należy przestrzegać poszczególnych kroków i ściśle trzymać się określonych przez autorkę zaleceń.

Wychodzenie polega na powolnym wprowadzaniu do swojego jadłospisu początkowo zakazanych produktów. Tego typu produkty należy wprowadzać w bardzo niewielkich ilościach.

Oczywiście cały czas trzeba pamiętać o wypijaniu odpowiednich ilości wody niegazowanej i herbatek ziołowych, na przykład mięty, melisy bądź rumianku.

Wychodzenie z diety dr Dąbrowskiej ma wielu zwolenników oraz przeciwników. Po zakończeniu postu warto przeprowadzić podstawowe badania, aby sprawdzić wpływ postu na swój organizm.

Leczniczy wpływ diety na organizm jest naukowo udowodniony.

Więcej informacji w tym linku https://proszezdrowie.pl/sklep/wyjscie-z-postu-dr-ewy-dabrowskiej/

Kategorie: Zdrowie