Michał Rogowicz | 17-01-2011 15:56 |

Test telefonu Samsung S8530 Wave II

Kategorie: Samsung Bada, Telefony, Testy 

W Polsce jeszcze niedawno wszyscy użytkownicy zachwycali się multimedialnym telefonem komórkowym Samsung S8500 Wave z bada OS. A już mogą wybierać się do sklepów i operatorów po młodszego brata tego urządzenia – Samsung S8530 Wave II. Na papierze różni się tylko rozmiarem i technologią wyświetlacza, wersją systemu operacyjnego, a także gabarytami urządzenia. Jednak jak to wszystko sprawdza się w praktyce, sprawdziliśmy to.

Klient, który zdecyduje się na zakup telefonu komórkowego Samsung S8530 Wave II otrzyma taki sam zestaw, jak w przypadku Samsung S8500 Wave. W zgrabnym, małym pudełku użytkownik znajdzie zestaw słuchawkowy, baterię, kabel USB, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Wielkość i wykonanie
Testowany Samsung S8530 Wave II jest trochę większy od swojego poprzednika – Samsunga S8500 Wave. Jednak taka zmiana działa tylko na plus tego urządzenia. Telefon jest praktyczniejszy w obsłudze, a wszystko na wyświetlaczu czytelniej widać. Jakość obudowy jest naprawdę znakomita. Do jej produkcji użyto głównie aluminium, a także trochę plastiku. Telefon pewnie się trzyma dłoni i można go śmiało obsługiwać jedną ręką, ale najpierw trzeba nabrać trochę wprawy.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Wyświetlacz – coś nowego!
To tylko jedna z nielicznych zmian, które można zauważyć w testowanym Samsung S8530 Wave II, jeśli porównamy go do Samsunga S8500 Wave. Ekran umieszczony w tym modelu jest większy, a także wyprodukowany w innej technologii – Super LCD. Wyświetlacz charakteryzuję się przekątną 3,7 cala (poprzednik 3,3 cale).

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test


Samsung postanowił zrezygnować z ekranów Super AMOLED na rzecz S-LCD (Super LCD), ponieważ w ten sposób można szybciej produkować telefony i wysyłać do sprzedaży. Popyt na Super AMOLED`y był tak duży, że firma Samsung nie nadążała z produkcją takich wyświetlaczy. Jednak zmiana technologii nie oznacza utraty jakości. Wręcz przeciwnie – nie zauważyłem żadnych zmian w wyświetlaniu obrazów, nadal prezentują bardzo dobrą jakość. Ponadto ekrany wykonane z S-LCD gwarantują mniejsze zużycie energii, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test
Bada OS
Telefon komórkowy Samsung S8530 Wave II pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego bada OS, tak samo jak w Samsung S8500 Wave, ale w wersji 1.2. Platforma bada OS 1.2 nie wprowadza rewolucyjnych zmian, w porównaniu do systemu w S8500 Wave. Jednak można spotkać kilka nowości, które poprawiają funkcjonalność telefonu. Najciekawszym dodatkiem jest wprowadzenie technologii Swype, która umożliwia redagowanie wiadomości w inny sposób niż T9, ale dokładnie o tym napiszemy w późniejszej części testu.

Samsung S8530 Wave II test

Ponadto usprawniono działanie dyktafonu, mniejsze kratkowanie filmu, a także lepsza komunikacja z oprogramowaniem Kies instalowanym na komputerze.

Mały błąd
Jak bada OS 1.2 sprawuje się w praktyce? Odpowiedź jest prosta – było znakomicie, ale do pewnego momentu. Przez ostatnie kilka dni napotkałem bardzo dziwny problem. Otóż kilka razy, gdy chciałem wejść w pulpit, to wyświetlało się czarne tło. Jednak przed tym, zawsze zauważyłem drobne zawieszenie się systemu. Dopiero po ponownym uruchomieniu telefonu, błąd znikł.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Procesor
Do prawidłowego funkcjonowania multimedialnego telefonu komórkowego Samsung S8530 Wave II, producent umieścił procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania zegara 1 GHz. Dokładnie taki sam, jaki można spotkać w Samsungu S8500 Wave.

Pamięć
W tej kwestii również nic się nie zmieniło, jeśli porównany go do Samsunga S8500 Wave. Pamięc telefonu Wave II wynosi 2 GB. Ponadto można jeszcze zainstalować kartę microSD do maksymalnie 32 GB pojemności.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

Internet
Przeglądarka internetowa zainstalowana w tym modelu jest wysoce funkcjonalna. Strony wczytywane są bardzo szybko, a przeglądanie zawartości serwisów nie stanowi problemu. Podczas testu nie spotkałem się ze złym wyświetleniem strony, bądź całkowitej odmowie jej włączenia. Interfejs aplikacji nie różni się niczym, od tej którą spotkamy w Samsungu S8500 Wave.

Urządzenie korzysta z takich samych technologii komunikacyjnych, co jego poprzednik. Na pokładzie tego modelu można znaleźć EDGE oraz GPRS, oba class 10. Wave II wyróżnia się jedynie HSUPA (2 mb/s) oraz brakiem HSCSD.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test
Łączność
To również kategoria, w których pomiędzy dwoma modelami nie znajdziemy żadnych różnić. Oba telefony korzystają z Bluetooth w wersji 3.0, USB 2.0, czy WiFi. Ich użytkowanie jest dokładnie takie samo, jak w S8500 Wave. Komunikacja z innymi sprzętami elektronicznymi za pomocą wymienionych już technologii nie stanowi problemu. Połączenie nawiązywane jest natychmiastowo i nie jest zrywane bez powodu. W przypadku sieci bezprzewodowych, strony internetowe wgrywane są nawet przy najniższym zasięgu.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test
Social Hub. Społeczność w jednym miejscu
Bardzo fajnym dodatkiem w telefonie jest aplikacja Social Hub, która umożliwia zarządzanie wszystkimi wiadomościami, a także kontami w serwisach społecznościowych. W programie można w szybki sposób dostać się do rozmów, które przeprowadzamy za pomocą telefonu, ze znajomymi. Jednak najważniejszą funkcjonalnością jest dostęp do swojego konta na Facebooku oraz Twitterze.

Bezpośrednio z programu możemy napisać wiadomość do znajomych z telefonu, Facebooka oraz Twittera. Wszystkie namiary są bezpośrednio wyczytywane z wybranej pamięci. Jest to naprawdę bardzo przydatna aplikacja. Dodajmy, że nie różni się funkcjonalnością od Social Hub zainstalowanego w Samsungu S8500 Wave.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test

T9 Trace (Swype)
To jedyna innowacyjna funkcja, jaką spotkamy w telefonie komórkowym Samsung S8530 Wave II, jeśli porównany go do S8500 Wave. I dlatego postanowiłem się tylko na niej skupić. Technologia T9 Trace, czyli Swype dla bada OS, umożliwia redagowanie wiadomości za pomocą palca, który przesuwamy po klawiaturze ekranowej. Odrywamy go od wyświetlacza, dopiero wtedy gdy chcemy skończyć pisać wyraz. W praktyce ta metoda jest bardzo ciekawa i lubiłem z niej skorzystać, bo jest czymś zupełnie nowym.

Warto dodać, że w tym samym momencie możemy używać zarówno T9 Trace (Swype) oraz polskiego słownika T9. Trudno określić jaka technologia jest bardziej przydatna, a wszystko zależy od samego użytkownika.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test
Serwisy społecznościowe
Obecnie na całym świecie panuje szał na korzystanie z serwisów społecznościowych, więc producenci nie mogą zapominać o zainstalowaniu specjalnych aplikacji do obsługi Facebooka, czy Twittera. Są one już tak funkcjonalne, że zawierają praktycznie wszystkie opcje, jakie oferuje nam przeglądarkowa wersja strony. Programy wbudowane w Samsungu S8530 Wave II są sprawne i ani razu podczas testu, nie zawiesiły się, ani nie wyłączyły się.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test
Aparat fotograficzny
Jest to kolejna funkcja w testowanym modelu, która jest identyczna w porównaniu do starszego brata – Samsung S8500 Wave. Producent umieścił tą samą matrycę – 5 megapiksela – z takimi samymi opcjami. Użytkownik może skorzystać z diody LED, autofokusa, a także z nagrywania w jakości HD.

Aparat ma takie same możliwości zdefiniowania zmian w ustawieniach, jak w poprzedniku. Ponadto jakość wykonanych zdjęć, a także nakręconych filmików jest identyczna, i co najważniejsze – bardzo dobra. Gołym okiem nie wykryjemy żadnych różnić pomiędzy Samsungiem Wave i Samsungiem Wave II.

Muzyka
Oczywiście w multimedialnym telefonie nie mogło zabraknąć specjalnej aplikacji dedykowanej zarządzaniu plikami muzycznymi. Program jest taki sam, jak w poprzedniku. Jednak działa to tylko na korzyść testowanego modelu. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze. Nikt nie powinien mieć z nią żadnych problemów. Utwory można segregować na kilka sposobów, a także tworzyć własne listy. Ponadto piosenki prezentowane są inaczej, kiedy telefon jest w pozycji pionowej, a kiedy w poziomej.

Jakość dźwięków wydobywanych z głośników jest zadowalająca. Głośność jest też nie jest najgorsza. Myślę, że spokojnie mógłby posłużyć za odtwarzacz muzyczny na małym spotkaniu ze znajomymi.

Fajnym dodatkiem jest funkcja rozpoznawania muzyki, a także znajdź podobne. Pierwsza opcja umożliwia wyszukiwanie nazwy artysty oraz utworu, który leci w radiu, bądź gdziekolwiek. Trzeba tylko go nagrywać przez 10 sekund. Niestety nie zawsze dany utwór zostanie znaleziony. Znajdź podobnie działa zawsze i wyszukuje podobne utwory według kilku kluczy – artysty, utworu oraz typu muzyki.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test
Nawigacja GPS
Samsung S8530 Wave II cechuje się również wbudowaną aplikacją Route 66. Niestety nie jest ona najlepszej jakości. Bardzo długo program pobierał aktualne położenie telefonu, co uniemożliwiało szybkie wyznaczenie trasy. Ponadto za każdym razem licencję trzeba synchronizować z serwem, z którego pobierane są także mapy. Żadne drogi nie są wgrane w pamięci telefonu, co jest delikatnym nieporozumieniem. Dlatego, jeśli wybieramy się w podróż, to należy się zaopatrzyć w pakiet danych, bo inaczej koszta mogą zbyt duże.

Dodatkowe aplikacje? No problem!
Dostęp do internetowego sklepu Samsung Apps to jedna z największych zalet telefonów komórkowych z systemem operacyjnym bada OS. Dzięki tej platformie w szybki i prosty sposób można ściągnąć dodatkowe aplikacje na swoje urządzenie. Obecnie nie wszystkie programy dostępne w Samsung Apps są kompatybilne z Samsungiem Wave II. Jednak jeśli skorzystamy z dostępu, z poziomu telefonu, to program wyświetli nam aplikacje, które współpracują z tym modelem. A jest ich bardzo dużo i jest w czym wybierać. Pobieranie oraz instalowanie aplikacji nie stanowiło żadnego problemu.

Bateria
Producent zastosował w testowanym modelu akumulator litowo-jonowy o pojemności 1500 mAh, dokładnie taki sam jak w Samsung S8500 Wave. Podczas kilkunastodniowego testu, telefon Samsuing S8530 Wave II wytrzymywał średnio 2 doby bez potrzeby ładowania. Jednak w tym czasie praktycznie cały czas było włączone WiFi, korzystałem z aparatu i innych funkcji telefonu. Myślę, że ten wynik nie jest najgorszy.

Samsung S8530 Wave II test Samsung S8530 Wave II test
Podsumowując, Samsung S8530 Wave II jest tak samo funkcjonalnym telefonem komórkowym, co jego poprzednik – Samsung S8500 Wave. Różnią się jedynie kilkoma kwestiami technicznymi, m.in. rozmiarem i technologią wyświetlacza, gabarytami oraz wersją systemu operacyjnego. Jednak ta ostatnia kwestia zostanie rozwiązana w ciągu kilku tygodni. Mimo, to polecam zakup telefonu komórkowego Samsung S8530 Wave II. Nikt, kto wyda pieniądze na ten model, na pewno ich nie pożałuje. Jednak nie koniecznie zalecałbym zamiany Wave na Wave II, chyba, że komuś zależy na większym wyświetlaczu.

Autor: Michał Rogowicz

Related Posts with Thumbnails
Przewiń do Góry

Komentarze

 • Damian

  Bogu niech będą dzięki za ten”pośpiech”…a tak na serio dobra robota:)

 • Damian

  „Do jej produkcji użyto głównie dobrej jakości plastik, a także trochę aluminium.”

  Nie powinno być na odwrót? przecież prawie cały korpus jest z metalu plastikowe są tylko wstawki skrywające anteny na górze i dole telefonu…
  aha i bluetooth też 2.1 a nie 2.0

  „Ponadto ekrany wykonane z S-LCD gwarantują mniejsze zużycie energii, co jest ich niewątpliwą zaletą.” ….to tez powinno być skorygowane, pobiera mniej prądu ale od poprzednich generacji LCD…

 • bambucha1988

  Damian Ty udajesz czy naprawdę z Tobą coś nie tak, gdzie tam pisze bluetooth 20 lub 2.1 ???? Tam jest napisane 3.0 a 20 to usb, Boże czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 • Jakub

  W moim S7230E też kiedyś pojawił się wspomniany błąd – czarny ekran pulpitu i też musiałem wyłączyć telefon więc to nie jest wina wersji 1.2. Ja mam w telefonie 1.1.
  S8530 to świetna maszynka. Może kiedyś.

 • Dxusicoc

  I ponowny już raz – mimo wcześniejszych błędów w tekstach, redaktor ma czytelników po prostu w.. głębokim poważaniu.

  Od kiedy to SC LCD zużywa mniej prądu?

  Dlaczego postanowiliście zrobić ‘downgrage’(możliwe, że jakiegoś byka w tym słowie zrobiłem) softu? Jeszcze kilka dni temu posiadaliście badę 2.0 i nawet nie chciało Wam się wyedytować wpisu!

  Macie chyba jakiś pre-alpha model w większości z plastiku. Mój Wave II ma obudowę w 90% metalową.

  Nie chce mi się szukać już więcej nieścisłości w tym tekście, ale moglibyście się bardziej postarać. Mieć telefon ponad 3tygodnie, a przegląd wygląda jakby był pisany ostatniego dnia. I to w dodatku na kolanie w autobusie, jadąc z domu do pracy.

 • Michał Rogowicz

  Przepraszam za błąd z obudową. To prostu bez szybkie pisanie :)

 • Damian

  tak, pomyliłem bluetooth z usb ale to nie zmienia błędu rzeczowego- 2.1 a nie 2.0

 • cyberspace

  Dzieki za test czekalem na niego z niecierpliwoscia ;)
  Jednak tez jak kolege ktory pisal wyzej zastanawia mnie kwestia energooszczednosci wyswietlacza SC LCD bo jak wiadomo to wlasnie AMOLED jest bardziej oszczedny a w tescie napisaliscie cos odwrotnego ? :-/
  Jesli bateria wytrzymala 2 dni podczas takiego intensywnego uzywania tel. wifi aparatu itd. to ile wytrzyma kiedy bede tylko wykonywal polaczenia ok 30min. dziennie i wysylal kilka smsow oraz @ ?
  Jest szansa na 4 dni bez ladowania przy oszczednym uzywaniu ?
  A i jeszcze jesli to mozliwe fajnie by bylo gdybyscie zrobili filmik i na nim pokazali porownanie jakosci wyswietlaczy samsunga Wave 8500 vs Wave II 8530 .
  Cos takiego ale bardziej wnikliwie np. z katami widzenia , test w sloneczny dzien test odtwarzania 2 tych samych filmow itp. ;)
  Pozdrawiam

 • cyberspace
 • Michał Rogowicz

  Niestety w tej chwili nie mam S8500 i S8530 Wave obok siebie, ale postaram się. Może coś wykombinuje :)

 • http://samsungbada.pl/2100/funkcje-aparatu-w-samsung-s8530-wave-ii-na-wideo/ Funkcje aparatu w Samsung S8530 Wave II na wideo | SamsungBada.pl – System operacyjny Samsung Bada

  [...] Filmik trwa ponad 2 minuty i prezentuje wszystkie funkcje aparatu fotograficznego o matrycy 5 megapiksela i nagrywaniem w jakości HD. Obiektyw kamery jest umieszczony z tyłu obudowy telefonu Samsung S8530 Wave II. [...]

 • funca

  W tej nawigacji można ściągnąć mapy na kartę pamięci za darmo (cała europa)a to oznacza, że nie musi ściągać w czasie nawigacji.

 • http://samsungbada.pl/2178/muzyka-w-samsung-s8530-wave-ii-na-wideo/ Muzyka w Samsung S8530 Wave II na wideo | SamsungBada.pl – System operacyjny Samsung Bada

  [...] Samsung S8530 Wave II, – Przykładowe zdjęcia wykonane telefonem Samsung S8530 Wave II, – Test telefonu Samsung S8530 Wave II, – Funkcje aparatu w Samsung S8530 Wave II na wideo, – Samsung Apps w Samsung S8530 Wave II na [...]

 • http://samsungbada.pl/2275/wideotest-telefonu-samsung-s8530-wave-ii/ Wideotest telefonu Samsung S8530 Wave II | SamsungBada.pl – System operacyjny Samsung Bada

  [...] przygotowała wideotest multimedialnego telefonu komórkowego Samsung S8530 Wave II. Samsung Wave II nie przeszedł może rewolucyjnych zmian w porównaniu do pierwowzoru, jednak większy ekran, [...]

 • moze_i_ja_kupie_8530

  powiedzcie mi, dobrzy ludzie. jak wyglada kwestia radzenia sobie przez wave II z plikami typu *.doc, txt czy pdf?

 • http://samsungbada.pl/2598/funnyvoice-przeksztalcanie-glosu-w-nowej-wersji/ FunnyVoice. Przekształcanie głosu w nowej wersji | SamsungBada.pl – System operacyjny Samsung Bada

  [...] Bostjan Mark powiedział również, że program został praktycznie napisany od nowa. Wszystkie opcje zostały przepisane od nowa. W ten sposób oprogramowanie dostępne jest na telefony komórkowe Samsung S8500 Wave oraz Samsung S8530 Wave II. [...]

 • KIKO

  Bardzo dobre przedstawienie tego telefonu!
  Recenzja przekonała mnie do kupna! W ciągu miesiąca wymienie swojego LG 540 GT na to cudeńko :) Dzięki / Kiko

 • Kuba

  Cenna opinia, dzieki.
  Chyba sie przekonalem do telefonu :)

 • Mir

  warto mieć ten telefon, jest nieprzesadnie wypasiony, ma wszystko co trzeba w dzisiejszych czasach (nawet przegladarke plików Office), doskonała jakość wykonania, b.dobry wyświetlacz, bateria wporzo, dostęp do sieci i srewisów natychmiastowy no i cena nie wygórowana jak np. za HTC. Polecam z czystym sumieniem jako były użytkownik telefonów z WindowsMobile i Symbian. 

 • tymek66

  a co z baterią?? bo niektóre źródła podają(w tym samsung) że ma pojemność1100mAh?

 • Staryzgred

  1500mAh. 1100 w danych samsunga to jakies przekłamanie;)

 • Staryzgred

  A tak, nawiasem, Hell,o! wszystkim! Brakowało mi w recenzji, opinii jak ten telefon „gra”. Mam go nieco ponad miesiąc, ale mam pewne rozeznanie w temacie i mogę Wam powiedzieć. Gra Świetnie. Nawet
  na dostarczonych z zestawem słuchawkach.

 • Chris74

  Moglibyście zaktualizować reckę o info na tema email. Wbudowany program to jakaś porażka. Synchronizacja działa jak chce. Synchronizacja kalendarza z google działa tylko w jedną stronę. W samsung apps brak porządnych, nawet płatnych aplikacji do obsługi poczty email. Do tej pory siedziałem na symbianie i blackberry. Tam wszystko działało, chociaż oba systemy są toporne. Oj, trzeba było brać androida :(

 • Ziomal
 • Ziomal

  to prawda ma mniejszą pojemność i nagrywanie video tez jest gorsze bo w jakości DVD a nie w HD tak jak w wave I

 • Agnes0429

  proszę pomóżcie wkurza mnie to że wyłącza się sam w nocy i rano musze wbijac kod pin???czasami sie zdarza,że budzik nie dzwoni  mam go dopiero nie cały tydzien:(   co jest grane??

 • bary

  „Ponadto ekrany wykonane z S-LCD gwarantują mniejsze zużycie energii, co jest ich niewątpliwą zaletą.” co za bzdura… Amoled ma duzo mniejsze zuzycie energii a odzwierciedlenie kolorów jest o niebo lepsze

 • Ric 1976

  ziomal masz zryty leb na temat wave 2 ma go prawie  dwa lata i jestem pewien ze jest to telefon wat pochaly

 • ziomal to nOOb

   Jesteś głupi jak but z lewej nogi,mam nadzieje że takie barany nie rodzą się codziennie jedyna różnica to HSDPA Wave I 3,6Mbit/s a Wave II 7,2Mbit/s

 • Kurwa noob z twoerk

   Idiota jakich mało pacan kurwa z Tworek

 • Dzintex

  Totalną porażką jest wyświetlacz który kilka razy się zacinał a na koniec już nie chciał działać tak jak należy.Po którejś próbie gdzie widniał napis:naciśnij i przytrzymaj          -nacisnełem aż pękła szybka!!!
  Niestety koszt szybki która jest z dotykiem to wartość telefonu,zaproponowali mi naprawę w serwisie tylko bez gwarancji za 150 zł mniej a z gwarancją która jest koszt przewyższa wartość zakupu drugiego telefonu!!!.Nie wiem czemu samsung nie pomyślał o tańszych częściach które mogły by być bardziej dostępne……

 • Karol

  Drodzy użytkownicy linuxopochodnego, otwartego, bezpłatnego systemu Bada. Odpowiedzcie mi na kilka rzeczy bardzo dla mnie istotnych, gdyż za niedługo zamierzam dokonać zakupu Wave II, lecz wcześniej zastanawiałem się też nad jedynką. Otóż przechodząc do sedna pytań: Czy na Wave I, II, III ogólnie na systemie Bada da radę oglądać filmy z serwisu Youtube bezpośrednio z innej strony na której zamieszczony jest film? Coś tam już przeczytałem i oglądałem na ten temat i dowiedziałem się że można, ale są problemy bo niby flash jest, ale w okrojonej wersji lite no i tu właśnie drugie pytanie co to oznacza ‘Lite’? Dalej… Czy jeśli mówi się że smartfony zastąpią niedługo komputery to pytam dalej: Czy na Wave I, II, III można oglądać telewizję poprzez livestreamy? I jeśli można jakie ma to osiągi odnośnie wyżej wymienionych telefonów tzn. czy się zacina, i też co bardzo ważne, jak wyglądają połączenia z siecią u naszych Polskich operatorów. Dalej jest chyba najważniejsze zapytanie odnośnie telefonów, które mają ponoć wyprzeć netbooki, a więc: Czy napiszę wypracowanie na Badzie, oczywiście wyjustowane, itp. Powiecie może że ekran za mały ale od czego jest HDMI, do którego możemy podpiąć wave do TV i napisać wypracowanko na 50 calowym LCD, oczywiście dodam jeszcze to że bez fizycznej tradycyjnej klawiatury podpiętej za pomocą dłuuuuugiego kabla, bądź bezprzewodowo to nawet nie myślę…No nic…to chyba na dzisiaj tyle, aha jeszcze jedno jeśli chodzi o jakość nagrywania Wave I i Wave II to śmiem twierdzić że mniejszy może więcej, ale tak tylko ciut,ciut więcej, a co do wyświetlaczy…Jedynka jest zbyt ciemna, horroru nie obejrzymy, za to dwójka jest zbyt jasna kiedy oglądamy film z dużą ilością białego światła, to tyle.

 • ziomek

  Jak myślicie co jest lepsze samsung Wave 2 czy sony ericsson xperi play ? xperia play raczej do gier ale telefon bym uzywał do internetu,oglądania filmów,muzyki i od czasu do czasu bym pograł z góry dzieki